EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Seltsi loomine leidis aset maagilisel kuupäeval 09.09.2009.
Ilusal varasügisesel kolmapäevasel õhtupoolikul, kui koosolemisteplatsile kogunes tavapärasest rohkem rahvast, sai omakeskis arutletud, et näe: siin oli kunagi palliplats, siin laste liivakast ja siin on ikka traditsioonilisi külasündmusi tähistatud: jürituli, maituli, jaanipäev jne. Meenus, et volbripäeval isegi ehtsad wõrumaa nõiad kahe autoga kohale kihutanud, kusjuures pikemal vestlusel selgus, et kui kena nõiameik ja kostüümid on juba kord ihu katnud, siis tuleb ka neid maksimaalselt kasutada ja teistelegi näidata. Nii võeti ette kahe autotäie nõidadega reis lõunaeestis. Meie uhke lõke ei jäänud nõiaparvele märkamatuks ning nii meile maandutigi. Pikemal tutvumisel leidsime juba ühiseid tuttavaid ja sugulasi, nii, et meie armas kodumaa on ikka pisitilluke ja armsake, kus pisemaski seltsis leiab ühiseid jututeemasid ja tuttavaid.
Sellise arutelu käigus tekkis plaan luua omale külaselts ning taaselustada külatraditsioonid. Miks just Kivimaja Külaselts? Ajast aega on selle kandi lapsed kuidagi ühtehoidvamad, kui alevilapsed. Ümbruskonna majapidamistest on väikeseid võsukesi otsimas käidud just kivimaja juurest, kus nad muidu varavalgest hiljaõhtuni  koos mängimas käisivad.
Kuna MTÜ AVARa asutajaliige ja eestvõtja  Katrin on omal käel  kogenud seltsi asutamist ja käega katsuda saanud seltsitegevust - mis siis muud, kui teeme ära!
Voog. Tee ise koduleht!