EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Väikese Illimari maal...


*Kui muuseumisse tulla, siis tuleks arvestada sellega, et muuseumiaias asub kivisõlg. See on
selline koht, kuhu oma käega kaasatoodud kivi asetades ei jäta sind maha õnn ega armastus. Erilise aura on loonud kaugelt kaasatoodud kivid, sest nende jõud ja tahe on tugevaimad.    

Foto 2005. a. Kunsti- ja käsitööring Kullaketrajad poolt algatatud traditsioon Võnnu kihelkonnapäeval Ahjal.

Muuseumi külastus + retk  õpperajal on omavahel lahutamatud. Teineteist täiendades muudavad väikese Illimari maa teviklikuks.
"Pane käed silme ette ja tuleta meelde...."
Fr. Tuglas "Väike Illimar"
       

*siin saab informatsiooni talletades looduses jalutada,

*siin saab jalga puhata, pikniku pidada. Piknikukorvi saad tellida AH-JA Pubist: http://ahjamuuseum.edicypages.com/ettevotjad/ou-ah-ja-pubi 

*siin saab klassitundi läbi viia  või vastuvõttu korraldada,

*siin saab vaikuses ja rahus uurimustööd teha …

* Kohaliku koduloouurija Gustav Kooskora kirjapandud materjale on võimalik kasutada ajaloo- või emakeele tundides: http://www.hot.ee/ahjakroonika/ 

* Muuseum pakub huvilistele võimalust vaadata kaadreid 1962.a. vändatud Eesti telefilmist

Matk Ahja, Friedebert Tuglase ja väikese Illimari lapsepõlvemaale. Fr. Tuglas loeb ette katkendi "Väikesest Illimarist", dramatiseeringus osalevad  Ants Lauter, Astrid Lepa, Marie Hardmaa, Rudolf Nuude, Ants Jõgi, Tõnu Aav ja Kalle Jürgens (Illimar). Stsenarist Helene Siimisker, režissöör Virve Aruoja, operaator Vello Aruoja, helilooja Veljo Tormis.Ruumirent
vastuvõttude, peresündmuste või kohtumiste-koosviibimiste korraldamiseks  (10+5 kohta). Olemas nõud, kohvi- ja teemasin, mikroahi ja külmkapp. Võimalik kasutada  arvutiteler, audio/cd mängija, videomakk.Õueala rent  vastuvõttude, peresündmuste või kohtumiste-koosviibimiste korraldamiseks.  Õuealal paiknevad varjualune istumiskoht (valgustatud), lasteala, välikäimla (valgustatud), välikamin, lõkkekoht, istumiskohad, välivalgustus, parkla. Võimalus telkida.

          

            
* Muuseumi õues toimub 2 x aastas kogupere laadapäev. Kevadlaadal on rõhk taimedel, istikutel ja aiatarvikutel.  Sügisesel laadapäeval on aga aeg vaadata varasalve.
Mis omale ei mahu, paku kogukonnale. Igas peres leidub, et on üle korralikku ja tarvilikku vanakraami,  mõistliku tasu eest saab soovija väärt eseme soetada. Kõik kodupoolis, olgu siis küpsetiste või keeduste näol on just siin üritusel oodatud. Kauplemine ja vahetamine käivad käsikäes. Proovime kätt ka meisterdamise töötubades, kõik meistrimehed on oodatud oma oskusi õpetama ja näpunäiteid jagama.

*Reede hommikuti koguneb muuseumis „heade ideede töötoas“ kunsti-käsitööring Kullaketrajad. Juhendaja Kersti Raidma- Suumann Tartust jagab erinevaid oskusi ja näpunäiteid käeliste tegevuste harrastajatele. Kui leiad, et ilumeel ja näputöö meeldivad Sullegi, võta julgesti ühendust.
Voog. Tee ise koduleht!