EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

"Vahvad vanamemmed" peatuvad Ahjal

4. oktoober 2010, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Neljapäeval, 30. septembri hommikupoolikul peatus Mare juhitud postiauto Ahja muuseumimaja väravas. Kui paljudes paikades valmistuti ette järgmiseks päevaks, et  tähistada rahvusvahelist eakate päeva, siis postitöötaja „reisikaaslasteks“ olid pehmelt pappkasti pakitud „vahvad vanamemmed ise“. Eakad peatuvad  raamatukogu teenindussaalis kolm nädalat (24. otoobrini), et reisida edasi eestimaa vahvatesse paikadesse...

Näituse pealkiri „Vahvad vanamemmed” on tabav nii eesti kui soome keeles, milles ”vahva” tähendab tugevat. Soome graafikut Inge Lööki on nime põhjal tihti eestlaseks või taanlaseks peetud. Inge ise elab just nii nagu õpetab. Tema joonistused on pildikesed tema enda elust. Talvel võib teda näha koos sõbrannaga tõukekelguga mööda merejääd kihutamas või tundide kaupa tagumiku peal mäest alla laskmas. Suvel süüakse suhkruvatti või juuakse puu otsas klaasike veini. Hea, kui pähe tuleb midagi ootamatut, mis lubab nautida hetke.

Vanad naised postkaartidel naudivad praegust hetke ja elavad võib-olla isegi veidi hulljulgelt, sest elu ei kulge nagunii plaani järgi. 

Tuleb kõvasti uskuda sellesse, et kõik läheb hästi, et elul on alati midagi head varuks, isegi kui vahepeal veidi lõdvemalt võtta. Peab julgema teha ka neid asju, mida ei saa ette ennustada. Nii püsib tee rõõmsatele üllatustele valla. Vanamemmede elus on kaks päeva, mille pärast pole vaja muret tunda – eilne ja homne.

Tähtis on, et  eakad  tunneksid  ennast  täisväärtuslike ühiskonna  liikmetena ja  saaksid osaleda  igapäevaelus rõõmsalt ning  heatujuliselt.

Ahja muuseumi juhataja-majaperenaine.

Viide Soome Instituudi kodulehele: http://www.finst.ee/2008/vahvad_vanamemmed.html


Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!