EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Tutipäev

30. mai 2013, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Kõlas  viimane koolikell, eksamiteks on valmistumas  Fr. Tuglase nim. Ahja Kooli esimene lend.

Viimane koolikell saatis tänavu teele  12 põhikooli lõpetajat. Noored lustisisd ning tundsid tõeliselt rõõmu OMA  päevast. Külastati lasteaeda ning teele jäi ka muuseumi õu.


Vallatud üheksandikud, patsides plikad ning traksides poisid,  muuseumi õuel mänguväljakul poseerimas.

Õues leidis noortele aset  minutiline test  nende tähelepanuväärse päeva  emotsioonide kontrollimiseks.Noppeid laste emotsioonidest:
*Viimane koolipäev algas toredalt. Kõik lõbutsesid, tegime veesõda, naersime, tänasime õpetajaid. Olime tähelepanu keskel. Oli tore!
*Oli tore, oli lõbus, oli natuke kahju...... :(
*Kui helises viimane koolikell tundsin ennast pisut kurvalt, sest enam tunde selles koolis pole. Muidu oli tutipäev tore, sest meile lauldi toredaid laule ja räägiti ägedat juttu.
*Viimane koolikell oli ühtlasi rõõmus, kurb ning lõbus. See kell tuletas meile meelde kõiki meie mälestusi. Meie lõbusad hetked, meie tõsisemad hetked. See oli nii emotsioonirikas. see oli nii lahe!
*Tänane päev oli väga tore ja lõbus. Palju vett ja nalja. Tore oli! Lauldi palju, nägime naljakaid pilte ja meile öeldi ilusaid asju. Väga armas oli :)!
* Viimane koolipäev koolis oli tore. Koolikella helistades oli mõnus olla, kuid ka natuke kahju.
*Emotsioon oli hea. Saab siit koolist ära. Kahjuks koolis enam süüa ei saa :( See klass oli/on parim!
*Täna on 28.mai. 9. klass tähistab täna Tutipäeva. See päev on meie viimane päev koolis. Laulsime pritsisime teisi veega ja kõlistasime viimast korda koolikella. Täna lauldi meile ja maie saime kõiki kiusata. Tuju oli hea kuna nalja sai palju. Ära minna on kurb, kuna enam ei näe sõpru ja häid õpetajaid. Kuid heameel on see, et kool läbi ja suvi käes. Siinveedetud aeg oli super.
*Mulle meeldis tutipäev väga. Meile lauldi toredaid laule. Tunne oli kurb, sest pead sõbrad maha jätma ja süüa enam tasuta ei saa. Jään igatsema klassikaaslasi, sest nad suutsid alati kõik hästi teha.
Head aega Ahja!Tore, et sellised traditsioonid meil ikka edasi kestavad.

Kunagise koolidirektori Hillar Palametsa sõnul sai tutipäeva traditsioon alguse 22.05.1956, samal aastal gümnaasiumi lõpetanud poetess Lehte Hainsalu sõnul levis traditsioon kiiresti üle kogu Eesti (allikas: „Sajandi kool“(2006), koostaja E. Tannberg).

Tuult tiibadesse teile, kõrget lendu!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!