EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Teeme ära 2012 Ahjal

24. aprill 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 1

Teeme ära  2012  talgupäevade raames otsustasime korrastada oma kodukoha, et siin oleks hea olla endal ja külalistel. Kui talgupäev on üleeestiliselt planeeritud  teha 5. mail, siis  meil Lõuna-Eestis on see aeg hiline- siis võib siin juba muru niita, kui on soe  ja kevadvihmad.

Seetõttu otsustasime koostöös kooliga koristuspäevadega alustada juba 18.aprillil, kui koristasime mõisaparki ja vedasime ära kõik lehed. Väljakuulutatud talgupäev oli planeeritud 19. aprillil ja sellel päeval koristasime aleviku haljasaladel ning samuti mõisapargis. Suur tänu koolirahvale ja vabatahtlikele, kes nendel päevadel leidsid aega talgutest osa võtta. Koos kooliga osales talgutel ca 140 inimest. Maitsva talgusupi said kooli sööklast kõik tublid töötegijad ja selle eest  suur tänu kooli kokkadele.

 Reede pärastlõunal tuli ootamatu telefonikõne noorsootöötaja Piret Palmile  Põlva Maavalitsusest - oma abikäsi koristustöödel pakkusid   Euroopa Noored  Büroo kaudu Eestis viibivad vabatahtlikud. 

Itaaliast, Hispaaniast, Poolast, Prantsusmaalt ja Ungarist pärit noorte võõrustaja Eestis on Ida – Virumaa noorteorganisatsioon MTÜ No Borders. Noored olid mitu päeva olnud juba Põlvamaal ja tahtsid kasulikud olla ka siinsele maakonnale.

Nii saigi teoks pühapäeval 22. aprillil veel üks talgupäev, kui Ahjale tuli 46 Euroopa vabatahtlikku. Nemad koristasid maanteeääred Ahjalt Kärsani ja Ahjalt Süvaoruni ( end. Sander).

Ahja poolsed grupijuhid  olid   Carmen Aarna,  Magnus Aarna  ja Alar Osik koos tütre  Marieliga. Maanteeäärse prügi korjas autole Olev Otsa, kes selle spordihoone prügikasti sai panna.

 Osa grupist aga koristas ja riibus koos Pireti ja Jutaga  misjonikeskuse ja vana tõllakuuri ümbruses.  Kalju Puiga oli abiks  okste põletamisel.

 Maitsvat lõunatoitu pakkus kõigile AH-JA pubi, kus kohalikud ja külalisnoored veel omavahel suhelda said. Kell üks  vuras buss talgulistega  juba Põlva poole. Aitäh omadele ja võõrastele, kes sellel kevadel lõid käed külge koristusel. Hoolime ikka oma kodukohast  ja hoiame selle korras.

Talgupäeva korraldus- ja toitlustuskulud kandis Ahja Vallavalitsus. 

 

Juta Otsa, Teeme Ära talgujuht Ahjal

Kommentaarid: 1

Juta
26. aprill 2012

Veelkord aitäh kõigile, kes aitasid kaasa koristustöödel, hoiame seda siis korras ja tunneme rõõmu.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri