EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Tark pea ja soe süda

30. jaanuar 2007, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Lõpuks on käes kauaoodatud talv. Kogu maa, puud , põõsad on kaetud koheva, valge lumevaibaga, mille päike tuhandeteks kristallideks sädelema paneb.

            Sellisel kargel talvepäeval leidis maavanem Urmas Klaas oma tihedas ajagraafikus võimaluse tulla külastama Ahja eakate käsitööringi “Kullaketrajad”. See oli tõeline suurpäev! Maavanemat sekundeerisid vallavanem Mart Vardja ja sotsiaalnõunik Juta Otsa.Kersti Raidmaa-Suumanni juhendamisel tegid Kullaketrajad portselanmaali tassidele. Ka külalised said kätt proovida, sest nii maa- kui vallavanem kirjutasid oma tassidele nimed ja kuupäeva. Tööd pandi seejärel kuivama, et siis hiljem käsitöömeistrite poolt kaunistada Ahja vapiga ning kinkida Tuglase muuseumile säilitamiseks tulevastele põlvedele.

Misjonikeskuse kohvikusaali oli kaetud kohvilaud. Lihtsas sundimatus, sõbralikus õhkkonnas sujus jutt. Teemad olid väga erinevad: valutati südant maal elavate inimeste pärast, kohalikest teeoludest kuni maailmapoliitikani välja. Vastused maavanemalt tulid kiirelt ja põhjendatult. Tark pea ja soe süda – need on märksõnad mis iseloomustavad meie maavanemat. Oleme tema üle uhked!

Maavanem tõi külakostiks kaasa raamatud “Põlva maakonna arengukava” ja “Ettevõtluse strateegia” ning Ulve Kangro valmistatud külalisteraamatu, kuhu kirjutas esimesena omapoolsed head soovid. Aitäh! Kullaketrajaid jääb maavanemale meenutama Tähte Kaldmetsa maal, millel kujutatud kodukandi loodust.

Kaunimat ja sisutihedamat päeva ei oleks osanud oodatagi! Urmas Klaas süstis meissegi tohutut elurõõmu ja optimismi.

 Irja Saksing

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!