EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Rukkirääk 30. juubelipidu

19. märts 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 1

Rukkirääk on uje lind, kõrges rohus peidab end. Tema laul on rääk-rääk-rääks, tuju Teilegi teeb hääks. Palju õnne Teile!


Juba pikemat aega on kevademärkide saabudes kultuurimaja helisenud daamide lauludest ning rõkanud nende naerust ja pakatavast elurõõmust, mis nende särasilmsetes naistes peidus! Ikka selleks, et juubelipidustused viperdusteta sujuksid.


Meestantsijad "Nõtked ja karvased" on kohale sõitnud koguni Ruusalt ning piduliku etteastega õnnitlevad meie auväärseid daame ;)

Peo vedasid käima legendaarsed õhtujuhid  Anne ja Karl, kellel alati üks vimka varrukast võtta ning keda on õnnistatud mahlakate huumorinjähvidega. Eks seetõttu meie peojuhtide paar nii hinnas ja nõutud olegi, et on kogukonnale armsaks saanud oma lihtsuses ja tabavuses ;)

Naisansambli looja Natalja Kõivotalu meenutas, kuidas omal ajal sõpruskolhoos oli Armeenias, kohtumisel sõpruskolhoosis tuli ka ära õppida Armeenia hümn, millest ühe armeeniakeelse salmi meie Nati laulunaiste tevituseks helisedes ette kandis.

Õnnitlejatejada seati  õhtujutide poolt paika, kõigepealt paluti üksikud õnnitlejad ning seejärel said sõna kollketiivid, kellel ju samuti just tänaseks sündmuseks ette valmistatud omalt poolt õnnitlusetteasted.

Õnnitlejatena olid veel Ahja tee jalge alla võtnud naisanambel "Vannamuudu" Põlgastest.

Rukkiräägul on aga lisaks paljudele pöidlahoidjatele oma isiklik fänn Erika, kes tänaselgi päeval ansamblile toetust jagamas.

Auväärt (veteran) ansambliliikmed ....... Elsa Kallson, Herta-Astri Kalda, Endla Luude.

"Nõtked ja karvased" Ruusa mehed  hoidsid meeleolu ja pidulikkust kõrgel oma nõtkete tantsude ja proffide etteastetega.

Daamid aga särasid....

....nautisid pidu ja olemist.....
ning tundsid rõõmu, et kui tänase päeva askeldused mööda saavad, siis elavad nad veel kaua ja õnnelikult!

Üllatusi jagus õhtusse palju! Avalikkuse ette astus lavale ka meie oma kultuurimaja bänd, mis tänaseks on saanud nimeks "Umtša". Esimest korda esineti avalikkusele aasta lõpus eakate jõulupuul.


Õhtu kulminatsiooniks kütsid meeled üles Ruusa mehed, riietatuna nappidesse balletikostüümidesse, et "Luikede järvega" lõpetada omapoolsed õnnitluste etteasted.

Palju tänu korraldajatele ja külalistele. Kõik mis on oma tehtud on ehe, soe ja südamelähedane. Palju soojust ja sõbralikkust õhkus sellest õhtupoolikust - oma rahva peost!

Tervist, elurõõmu ning jätkugu teil indu ja jaksu edasi tegutseda!

Katrin muuseumist ja Külliki kultuurimajast

Kommentaarid: 1

peoline
19. märts 2012

Tore pidu oli, kõik oli paigas - nalja, naeru , tantsu, kaetud peolaud.Super

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!