EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Vastselt renoveeritud lugemiskamber lastele

10. oktoober 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Oktoobrikuu kümnendal päeval oli raamatukogus pidulik sündmus: avatud sai lastele mõeldud lugemiskamber.


Lõpule jõudis alates suvest tehtud remont....Nagu ikka tähtsate sündmuste puhul nii ka meil sai külla kutsutud külalisesineja. Selleks oli tuntud ja tunnustatud muinasjutuvestja Piret Päär.Jutuvestja laotas laiali kaltsuvaiba, pani jalga villased sokid, süütas küünla, asetas põlvedele kellukese ja tasasel häälel hakkas vestma lugusid. Räägiti muinas- ja muid lugusid. Kõlasid tõsilood, mille kohta ei osanud seisukohta võtta, kas see oli ikka nii või ei! Lugude vahele sobisid hästi laulud, mis kuuajaidki kaasa laulma õhutas.

Pireti jutud olid nii kaasahaaravad, et lugemiskambri täis lapsi kuulas hiirvaikselt. Tore oli vaadata ja tõdeda, et vähemalt sellel sügishommikul elustusid selles päikseskollases toas rahvajutud ja kaasa sai võetud argipäeva soovitus mõelda – mida ma sellest päevast õppisin.

See avaüritus oli paljutõotav, kamber oli täis kuulajaid. Loodan, et ka edaspidi jätkub ikka neid kes üritustest osa võtavad, et kodused emad koos lastega külastaksid lugemiskambrit ja endiselt on külla oodatud kõik särasilmsed sõbrad nii lasteaiast kui koolist. Toredate kohtumisteni ning armsad emad - isad ja vanaemad - vanaisad, ärge siis unustage lastele jutte lugemast ja rääkimast!                       Külli Vardja              Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!