EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Rahvapidu Ahja pargis 8. mail

5. mai 2010, ahja muuseum, Kommentaarid: 1

Rõõm tantsust, laulust ja laululavast.

Kell 12.00 süüdati Kristjan Toropi mälestuskivi juures küünlad. MTÜ AVARa ja Ahja Vallavalitsuse esindus kohtusid Kristjan Toropi sünnikohas Leigaritega, kus avaldati austust keeleteadlase, folkloristi ja rahvatantsu-uurijale.

Kell 14.00  koguneti kultuurimaja ees rongkäiguks läbi Ahja parki. Rongkäigu eesotsas MTÜ AVAR ja Vallavalitsuse lippurid, marsisammu aitas seada lõõtsamängija Heino Tartes koos oma usina õpilasega. Rongkäigus kuuldusid hõisked ja tervitused AVARale ja Vallavalitsusele, kui sündmuse korraldajatele. Rõõmuhõiskeid ja tervitusi jagus aga taidlejatele: naisrühmadele Roosi, Hõbesõlg, Rukkirääk, külalistele Leigaritele ja kõigile rongkäigulistele. Elagu kultuuripärandi hoidjad!

Kell 14.30 leidis aset pidulik tseremoonia ning tantsu- ja laululava tantsis avatuks naisrühm Roosi. Peole punkti panid aga kõuemüristus koos Haaslava meeskooriga. Vihmasajus kaigus võimas  meeskoori ning ahjakate ühislaulmine.
Kes tuli - see kuulis ja nägi.  Foto- ja videomeenutused on üleval nagis, saada ka sõbrale vaatamiseks:
http://nagi.ee/photos/katyroos/sets/264015/
Roosid:
http://toru.ee/view/70b8aa250efd
Hõbesõled:
http://toru.ee/view/0d8c22947f5f 
http://toru.ee/view/f5f16583a91c
Estraaditrupp:
http://toru.ee/view/35b8ca724fdf
AVARa ja Haaslava meeskoori lõppakordid äikesevihmas:
http://toru.ee/view/e41e5ddb510c
http://toru.ee/view/dddd5dd2c9f7
http://toru.ee/view/08f55b00874f

Suur-suur AITÄHHH kõigile!


Kommentaarid: 1

Juta
10. mai 2010

Sügav kummardus kõigile korraldajatele ja tänusõnad kõigile osalejatele. Aitäh ilusa peo eest meie ilusas pargis ja uuel laulu - ja tantsulaval. Ilus ilm oli see , mis andis võimaluse seda päeva nautida. Vihmasabinas esinenud Haaslava meeskoor oli samuti nauditav. Ilusaid elamusi meie peoplatsil ja hoiame seda sellisena edaspidigi. Hea Ahja inimene, märka ikka enda ümber ilusat ja kui midagi on valesti, siis anna sellest märku muuseumi või vallavalitsusse .Hoiame kokku , siis saame kõigega hakkama. Juta Otsa

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!