EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Pärastlõunane pooltund presidendiga

10. juuni 2005, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Kuigi kolmapäeval Ahjat külastanud president Arnold Rüütli vastuvõtt ei kujunenud nii suurejooneliseks nagu riigivanem Konstantin Pätsi visiit 1935 aasta 11. septembril, oli presidendipaari tervitama tulnuid umbes sadakond.Ahjal võõrustasid presidenti Ahja valla Tuglase muuseum ja Ahja raamatukogu. Vastavatud muuseumi vitriinis seisab 70 aastatagune fotomeenutus riigivanema külaskäigust: uhked auväravad, pidurõivais vanad ja noored palistamas teeääri käes lipud, lilled ja vanikud…

Pidulikkust jagus ka aastasse 2005. Tervitajate argiülikondade seast paistsid silma eakate käsitööringi Kullaketrajad lihtsad linased kleidid. Lihtne, südamlik ja kaunis oli lillekimp, mille memmede nimel ulatas vabariigi esipaarile Irja Saksing.

Meeleoluka tantsutervituse edastasid Karin Pika tantsurühma Keeris nooremad neiud, kes etteaste lõppedes presidendi koos kaasaga ühispildiks ümber piirasid.

President huvitus Ahja mõisa ajaloost, mõisaaegsetest esemetest ja ajaloolisest kirjandusest. Arnold Rüütli külastust jäävad meenutama sissekanne muuseumi külalisteraamatusse, värviline litojoonis presidendi töökabinetist ja raamat “Tuleviku taassünd”.

Presidendile kaetud laual oli Tähte-Lehte Kaldmetsa (Kullaketrajate liige – M.A.) küpsetatud odrakarask ja värske piim. “Kuid kas riigi esimest meest sobibki sel moel kostitada, äkki pole etiketikohane,” pabistasid võõrustajad saates vargsi pilke turvameeskonna suunas. Muidu karmi moega turvamees andis kuuldule imearmsa vastuse: “Kõik, mis tuleb südamest, on etiketikohane.”

 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!