EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Põlva Lootose jalgpallur Signy Aarna loodab pääseda Londoni Chelseasse

5. detsember 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Eesti tänavuse parima jalgpalluri Signy Aarna koondisekarjäär algas 2009. aasta kevadel koduses Põlvas kulus vaid 10 minutit, kui ta palli vastase väravasse kõmmutas. Edasine areng on olnud sama jõuline, järgmiseks sihiks Londoni Chelsea!

Eesti jalgpallihooaja lõpetamise gala rõõmukilked ja pettumusohked on kõige siiramad, kui kuulutatakse välja aasta naismängija – tegu on enamvähem ainsa tunnustusega, mis üksnes vabast tahtest jalgpalli mängivatele Eesti naistele osaks võib saada.

Erand polnud ka tänavune aasta, kui parimaks kuulutati 21aastane Põlva FC Lootose ja Eesti koondise ründaja Signy Aarna. "Kui sain kutse galale, mõtlesin pikalt, kas on mõtet pikk sõit ette võtta. Auhinna kättesaamise järel oma kohale istudes värisesin üle keha. Hoidsin käega jalga kinni, et see vähem tõmbleks!"


Koduküla esimene vutiväljak künti üles

Aarna tõdeb, et on vutist lahutamatu. Päris väiksena vaimustunud ta küll korvpallist – "Michael Jordan oli suur iidol ja kodus oli korv seinal." – aga nagu Aarna ise muigab, õnneks tuli mõistus varakult pähe.

Vutivaimustust ei vääranud ka kurb tõsiasi, et põllu peale ehitatud jalgpalliplats, kus Aarna koos teiste külalastega jalgpalli tagus, künti halastamatult üles. "Võtsime järgmise põlluplatsi ja tegime uue väljaku."

Trennis hakkas Akstel kasvanud Aarna käima 10aastaselt Ahjal. Mängida tuli koos poistega, sest teisi tüdrukuid polnud kuskilt võtta. "Võistlustel vaadati algul imelikult, aga kui värava ära lõin, enam mitte. Noorena poiste seas mängimine on kindlasti kasuks tulnud, õpetas nahaalsust."

13-14aastasena Lootosesse – nüüd juba tüdrukute trenni – minnes sattus Aarna esmalt hoopis väravavahiks. "Kedagi teist ei olnud panna. Ründamine on ikka ägedam, ent Lootoses pidin veel üle-eelmine hooaeg paaris mängus väravas seisma."

Sisuliselt on väravavahiaeg aga möödanik ning jaanuaris sõidab ründaja Aarna Londoni Chelsea naiskonna juurde kaheks nädalaks harjutama. Lootuses teenida profileping.

"Film "Bent It Like Beckham" ("Vindita nagu Beckham" räägib Londonis kasvava vutilembese India tüdruku teekonnast agulist USA naiste profiliigasse – toim) on iga naisjalgpalluri kohustuslik kirjandus. Muidugi unistan kõrgemale jõudmisest, ent selleks tuleb hullult tööd teha ja kellelegi silma jääda. Aga saan hakkama!"

Unistusi on Aarnal veel. Näiteks suvel Akstes puhates harjutas ta koduõue supermõnusal murul käärlööki. Natuke juba tuleb välja. Kõige ägedam, kui tuleks välja koondisega A. le Coq Arenal mängides, sest "see oleks võimas!"

Õhtuleht, Ott Järvela
5. detsember 2011


Signy Aarna: Sündinud: 4. oktoober 1990; Positsioon: ründaja; Klubi: Põlva FC Lootos;

Koondises: 23 mängu ja 12 väravat; Balti meister 2009 ja 2010.

Auhinnad: 2010. aasta Eesti meistriliiga parim mängija, 2011. aasta Eesti parim naisjalgpallur.

Kodukant elab Sinu saavutustele kaasa, Signy!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!