EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

“Oma riik, oma raha: Eesti raha lugu”.

30. aprill 2007, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Ahja valla Tuglase muuseumis on  9.-30. aprillini avatud Eesti Panga rändnäitus “Oma riik, oma raha: Eesti raha lugu”. Avatud: K-R 12.00-16.00, teistel aegadel ja gruppidel palun ette teatada tel. 79 70 100, või ahja.info@mail.eeEesti Panga juhataja Carmen Greim ja varahoidja Maie Uustalu ütlevad Teile: „ Tere tulemast”!

„Sellel aastal on tulemas krooni 15 aastapäev. Käesolev näitus korraldada oli Eesti Panga idee, kuid  ajendi selle ettevalmistamiseks andis väikemuuseumite huvi.

Näituse rahastaja on Eesti Pank, aga see, mis Ahja muuseumis on , see on  suure näituse väike variant, mis on rahastatud Euroopa komisjoni poolt”.

Rändnäitus on pühendatud Eesti krooni taaskasutuselevõtu 15. aastapäevale. Näitus tutvustab Eesti Vabariigis käibinud maksevahendeid ja annab ülevaate neljast Eesti vääringust. Näitusega on kaasas kataloog, kust leiab kirjelduse ja seletuse kõikide eksponaatide kohta.Iseseisvas Eesti Vabariigis tuli oma maksevahendina käibele mark. 1928. aasta rahareformiga asendati mark krooniga, mis oli käibel kuni 1940. aastani. Uus kroon tuli ringlusse 1992. aastal ning eurole üleminek seisab Eestil veel ees.

Rahanäitusel saab kokku panna puslesid eri perioodide rahadest ning lahendada ristsõnu.

Mullu sügisel Narvas Hermanni linnuses toimunud Eesti muuseumide näituste festivalil pälvis väljapanek peaauhinna.

 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!