EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Noorte suvekool „Keskkonnateadlik ja loodust säästev Ahja noor“

17. september 2010, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Ahja valla lastel oli võimalus koolis käia ka suvel, nimelt toimus keskkonnateemaline suvekool „Keskonnateadlik ja loodust säästev Ahja noor".Suvekooli eesmärgiks oli tõsta noorte keskkonnateadlikkust, kujundada noore inimese isiklikku sidet keskkonnatemaatikaga, kujundada  loodust säästvaid käitumisharjumusi. Nelja laagripäeva jooksul õppisid noored taaskasutatud materjalidest uusi esemeid valmistama.Huvitav kogemus oli, et vanast ajalehepaberist saab praktilisi ja lausa pidulikke kübaraid lihtsate võtetega valmistada. Kübaraid meisterdasime ka taimsest materjalist.See oli töömahukam ettevõtmine, sest hundinuialehti tuli eelnevalt ribastada. Taimedest tegime ka seelikud. Kübaratest valmis näitus, mida said uudistada kõik noortekeskuse külastajad.

Tegime ka tööd Illimari pargis, korjasime tormis murdunud oksi, kandsime need lõkkeasemele. Koristamise käigus leitud okstelegi leiti noorte poolt rakendus, neid kasutati taimeseadete valmistamisel.

 Jalgrattamatkal põikasime läbi ka Jõe talu mustikapõllult. Peremees Valdek Jõgi rääkis, et see on ameerikast pärit mustikasort. Loomulikult saime ka suuri ja maitsvaid mustikaid proovida.

Suvekooli finaal oli Hansalodjaga linnuvaatlusreis Emajõe Suursoost Tartu linna. Giidilt kuulsime, et ühel reisil oli võimalus näha 52 erinevat lindu. Meil õnnestus seekord lähemalt vaadelda hallhaigurit.

Suvekoolis osales 20 noort ja suvekooli toimumist toetas KIK keskonnaprogrammi maakondlikust programmist ja Ahja Vallavalitsus, läbiviijaks oli Ahja Noortekeskus. Projekt toetas riiklikke õppekavasid toetava aktiivõppe meetodite keskkonnahariduslike tegevuste läbiviimist ja arendamist.

Tänan vabatahtlkke abistajaid Aira Ojalat ja Mariel Vardit.

Piret Palm, Ahja valla noorsootöötaja, projketijuht.


Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!