EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Muinastulede öö viimasel augustikuu õhtul

21. august 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 1

algusega kell 20.00 keskmise järve ääres.


Kultuurimaja juhataja Külliki avas piduliku õhtupooliku avasõnadega: Mis on muinastulede öö?
Meie esivanemad on Läänemere ääres elanud juba mitu tuhat aastat, tihti süütasid nad lõkkeid, et anda märku oma naabritele ja meresõitjatele. 
Iidetulede meenutamiseks kogunevad tuhanded inimesed igal aastal augusti viimasel laupäeva õhtul mere äärde, et tähistada muinastulede ööd, et süüdata küünal, tõrvik või lõke. Tuletame endile ja teistele meelde, et meri, mis meid ühendab, vajab hoidmist...
Meie kogunesime siia Ahja keskmise järve äärde augusti kuu viimasel reedel, et sellest ilusast traditsioonist osa saada.
Esinemisjärje võttis üle noorteansambel "Singelus" Tartust, Halliki Pihlapi juhendamisel. .

Musitseeriti kohe kahel sillal, järvepeegeldus tekitas omapärase harmoonia ning kõla.
Rahvast kogunes siit- ja sealpoolt....


...kuni jõudis kätte pidulik küünalde süütamine ja asetamine järvele, mõeldes igaüks salamisi omi soove ja mõtteid....


Edasi suunduti muuseumi õuele, kus süütasime "Muinaslõkke" ning edasine sujus vabas olustikus: suvelõpupiknik ning avatud oli vaba mikrofon.
Mängiti lõõtsadel ja tantsiti vanu seltskonnatantse...Üles astus ka kohapeal moodustunud Rasina, Ahja ja Mooste pillimeestest koosnev "Nimetu bänd". Solist Harri Koori  laulude saatel sujus pidu rõõmsalt kuni südaööni. Lõkkevalguses lisasid meie peole värvikust "valge ööliblikas" ja "liblikapüüdja". Ilus pidu oli. Tänud kõigile tulijatele! Kokkuvõteks võib vaid lisada: Ise tehtud, hästi tehtud!


Kommentaarid: 1

Piret Palm
6. september 2012

Aitäh korraldajatele. Emotsionaalne, ilus. Ahjal on väga palju ilusat loodust. Järgmisel aastal ootan taas järvemuusikakontserti.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!