EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

KUTSE FILMIÕHTULE !

6. aprill 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 1

12. aprillil  kell  15.00 Ahja Avatud Noortekeskuses. Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM) kutsub kõiki noori tasuta filmi vaatama ja arutelule nähtu üle!Näitame Kert Grünbergi 2005.a filmi „Võõras“. Film räägib mustanahalisest Paulist, kes on pärit Aafrikast, aga tahab elada Eestis. Tal on Eestis poeg, kuid ometi ei anta talle kodakondsust. Kadri on Eestist, kuid eelistab elada Aafrikas, kus tema laps saab kasvada ilma rassiviha kartmata. Kas eestlased on avatud ja sõbralikud ning kuidas Eestis suhtutakse mujalt pärit inimestesse? Filmile järgnevad arutelu ja mängud. Üritus on tasuta ning kõik huvilised on oodatud! 

KUS?

IOMi filmiprogramm koos arutelu ja mängudega toimub  Ahja Noortekeskuses.

KELLELE?

Oodatud on kõik noored, kes soovivad kultuurierinevuste, põgenike, pagulaste ja varjupaigataotlejate kohta rohkem teada.

MIDA?

Vaatame filmi, mängime ning arutame nähtu ja kogetu üle üheskoos.

MIKS?

Tule vaatama, kuulama ja arutlema järgmistel teemadel:

-         Mida võib tunda Sinu mustanahaline klassikaaslane esimeses matemaatikatunnis kui ta sõnagi eesti keelt ei räägi?

-         Millised 5 asja võtad kaasa kui peab ootamatult Eestist põgenema ega tea, kas kunagi tagasi tulla saad?

-         Miks sisserändajad just Eestis elada tahavad?

-         Kas eestlased on avatud ja sõbralikud?

Noorte teavitamine toimub Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatiooni projekti „Avaliku teadlikkuse tõstmine migratsiooni- ja varjupaigatemaatikal Eestis: Pagulased? Kes? Miks? (PARE)“ raames ning seda kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja Eesti Vabariigi Siseministeerium. Filmi „Võõras“ näitamine toimub koostöös MTÜ Mondoga.

Ahja Avatud Noortekeskus

Illimari 6

Põlvamaa

avatud E-R 15.00-20.00

tel. 51 14382 Piret Palm,

noorsootöötaja - ANK juhataja

Kommentaarid: 1

Piret Palm
13. aprill 2011

Kohtumine oli hariv, kasulik ja huvitav.Vaatasime filme, mängisime mänge ja toimus arutelu, mida viisid läbi Marge Tallinnast, Simona Itaaliast ja Munir Afganistaanist.Põlvamaal peatuti ainult Ahja ja Veriora noortekeskuses. Meie noored olid kohtumisel heatahtlikult uudishimulikud ja avatud.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!