EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Kaisukaru sünnipäev

26. oktoober 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Homme tähistab kogu maa ülemaailmset kaisukarude 110. sünnipäeva.  Oktoobrikuus väljas olnud näituse finaal tipnes kaisukarude sünnipäevapeoga. Igal külalisel oli kaasas oma lemmik kaisukas, kellel peol rõõmasasti oma roll täita oli. 


Kõigepealt koguneti vestlusringi ja võeti koht sisse koos oma mõmmikuga....

Inge tädi jutustas karude elust-olust...

...ja kui karu püsti tõuseb, oma suured käpad rinnale tõstab, siis on ta täpselt sama suur, kui Inge tädi näitab....

Kui tähelepanelikult vaadata, siis on üks mikrofoniga külaline meie seas.... See on Eleri, Tartu Ülikooli Magistrant, prkatikant raadiost Marta. Esmaspäeval, 29. oktoobril on meie sünnipäevapeo salvestus eetris kell 11.15. 

Sünnipäevapeol olid külas veel Pruunkaru ja Hallkaru. Käpiknukud etendasid lustaka näitemängu, mis tutvustas kummagi karu eluviisi nii maal kui puu otsas....

Lõpuks jõudis järg "Karupapa" kätte, kelle mõmmikogu on terve oktoobri kuu muuseumis uudistamiseks välja seatud. Küsimuste ja vastuste jada erinevate mõmmikute kohta kogus hoogu....

...ent siis tuli aeg laulda mõmmikutele unelaulu ja asetada oma kaisukad unele.....

...et ise valmistada sellel ajal üks lõbus sünnipäevakaart......

Juhhei, lõbusad sünnipäevakaartid on valmis!

Nüüd hakkame maiustama. Eks ole ju mõmmikud ühed hästi majjad kaisukad. Mesikäpa kommide eest hoolitses meie Põlva Tarbijate Ühistu.  Aitähh Teile!

Ohhooo! Lõbus äratundmisrõõm! Lasteaiast kasa tulnud karumõmm on vist näitusel oleva karu "isa", sest täpipealt ühte nägu ja karva olevad karumõmmid tundusid olevat omavahel sugulased.

Kõige kaugemad külalised saabusid peole veidi hiljem: Lisandra Räpinast ja Katarina Tartust.
Kaisukarusid on väkseid ja suuri, on erinevat värvi ja erineva näoga, aga üks on neil ühine - nad on head, pehmed, ja mis peaasi - alati valmis ära kuulama kõik meie mured ja rõõmud....
Toreda päeva eesmärk on täidetud: jagada üheskoos mänguloomade kaudu häid emotsioone kõigile, kes seda vajavad.

Sündmuse korraldamisel aitasid kaasa lasteaed Illikuku toredad tädid: Inge, Lissi, Merle; mõmmide kollektsionäär Sven Pärn; PTY kaubandusdirektor Kristo Anderson.

Meeldivate uute kohtumisteni muuseumis!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!