EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

IDEE 24

9. jaanuar 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 2

6. - 7. jaanuar 2012 kell 14.00 - 14.00  Ahja Tuglase muuseumis lõpetas koolivaheaja Ahja Noortekeskus põneva projektiga uueks aastaks.

Iga algus on raske....

Tutvustusvoor...

Ideed jooksevad kinni, vaja on värsket õhku... : -)

Töö kannab vilja

Tehtud! Ränkraske 24 ideevoor võtab maha ka kõige kangemad......

Tänud tublidele meeskonnaveduritele:  Piret, Kadri ja Jan.

Kommentaarid: 2

Piret
9. jaanuar 2012

Kolm meeskonda mõtlesid esialgu 30 ideed, mis läksid hääletusele, mille põhjal valiti välja 3 rohkem hääli saanud. Siis sai igaüks veel ühe hääle anda kõige sobivamale ideele. Nii sündiski Koondprojekt "Sõpradega Ahjal", kuhu koondati kõigist ideedest midagi. Projekti eesmärk on saada korraldamiskogemus, õppida tundma teiste rahvaste kultuuri ja suhelda teiste maade noortekeskuse noortega ( naaberriigist Lätist ja valla sõpruspiirkonnast Itzdetist Saksamaalt – 15 noort, elavdada noorte huvi kodukohta tagasitulekuks. Eesmärk on ka põlvkondade vaheline suhtlemine. Osalevad noored Põlvamaa teistest noortekeskustest ( kokku 60 noort). Tegevusplaan – kolmepäevane suvekool Ahja alevikus – noored ööbivad telkides paneelmajade läheduses, teisel pool parki lõkkeplatsil. Aktiivsed tegevused toimuvad rannas, noortekeskuses, laululaval, staadionil. Eelnevalt suheldakse majaühistute elanikega ja küsitakse nõusolekut, tutvustatakse tegevusi. Noored teevad ka vabatahtlikult tööd – teevad majaühistutele heakorratöid ja remondivad Ahja noortekeskuse ruumi, kus lauatennist mängitakse. Üks tegevustest on ka lauatennisevõistlused. Kolme päeva jooksulvalmib ka ühine kolme riigi kultuuril põhinev tantsukava, mis viimasel päeval laululaval kogu kogukonnale esitatakse. Projekti käigus tehakse ka vastu külaskäik Läti vabariiki.

Piret
9. jaanuar 2012

Küsimus: Kuidas kogukond suhtuks olukorda, kui 3 päeva ja ööd tegutsevad pargis, staadionil, laululaval noored. Ööbitakse telkides lõkkeplatsil?

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!