EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Toredat kooliaasta algust!

1. september 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 1

Eile õhtupoolikul  panid pead kokku Piret, Kadri,  Katrin ja Khosro, et koos meie kooli lastagea ellu viia ekspromtprojekt   „Joonistame Illimarimaad“Osapooled viis kokku Evelyn Müürsepp; Kunstnik, teostaja – Khosro Adibi. Khosro Adibi eesmärk on julgustada lapsi avama loovust ja loomingulist. Panna elama igavad ja hallid pinnad. Noortekeskuse eesmärk on luua lastele võimalused ja  tingimused meelepäraseks tegevuseks, mitteformaalseks õppeks. Muuseumi eesmärk on anda võimalus noortele tutvuda kohaliku suurkuju loominguga läbi mängulise protsessi, mille käigus valmib seinamaaling „Illimarimaa“.


Kohtume reedel, 02.sept. Kell 15.00 Ahja muuseumihoovis.

Tutvusmisring. Lastele jutustatakse lugusid ja loetakse ette katkendeid väikesest Illimarist. Ringkäik väikese Illimari radadel.

Pärast ringkäiku (kestab umbes 1 h), lapsed visandavad oma nägemuse ja mõtted  esialgu paberile.

Reede õhtul puhastatakse ja valmistatakse ette ka kuuri seina pinnad, et laupäeval alustada joonistamisega seintele.

Reedesed tegevused võiksid kesta kella 19.00ni.

Laupäeval kohtume kell 11.00 muuseumi aias, et alustada suurele pinnale (kuuri seinale) maalimist. Iga laps joonistab ise, vastavalt oma oskustele oma nägemuse, mille ta eelnevalt paberile oli visandanud. Kunstnik ja juhendajad loovad sellest terviku, lõpptulemuse.
 

Vahendid noortekeskuse poolt – värvid, pintslid. Piretil on akrüülvärvid, ning pakub, et need on ilmastikukindlad.

Teile mõtlemiseks? Kas jätame vana kollase seinavärvi või katame valge värviga? Kellel on kodus ilmastikukindlaid värviülejääke, ehk saaks siin ära kasutada? Igasugune mõttetegevus ja toetus on teretulnud.

 

Tugigrupp – Khosro Adibi, Kadri Mahla, Katrin Roositalu, Piret Palm .....

Lapsi võiks olla 10-15.

Kunstnik on nõus ja valmis rohkemgi pindu värvima ja koostööd tegema kui kogukond selle positiivselt vastu võtab.Ta viibib Eestis 15.oktoobrini, resideerub Moostes.

Küsimusele – kas ta tahab tasu või teeb vabatahtlikult, vastas ta, et kunstnikud pole just rikkad, et rahast keelduda. Tegemata asju sellepärast jätta, et raha pole, ta ka ei taha. Nii, et koos leidsime, et oleks viisakas vabatahtlikule maksta kasvõi sõidukulud. Võtame vastu kõik toetused, olgu suur või väike.

Khosro on nõus huvilistele õpetama ka tantsu ja fotograafiat. Haara kinni võimalusest!

Veidike Meie külalisest ja kunstnikust lähemalt:

Khosro Adibi on mitmekülgne  belgia kunstnik, kes praegu töötab õpetaja, esineja, lavastaja, video/fotograafi ja valgus/lavakunstnikuna erinevate teatri ja tantsuproduktsioonide juures. Khosro Adibi viib läbi koolitusi/laboratooriume sooviga kasutada oma teadmisi esinejate integreerituma loomeprotsessi  stimuleerimiseks. Tema eesmärgiks on julgustada esinejat arendama suuremat teadlikkust välisest „teatraalsest“ alast kaotamata tema sidet ja usaldust sisemiste füüsiliste uuringutega. Viimasel ajal on Khosro Adibi õpetanud ja esinenud mitmel pool Euroopas ja Lõuna Ameerikas. Vaata lähemalt:  www.lasterstudio.be

Kommentaarid: 1

Kadri Mahla
6. september 2011

Aitäh kogukonnale hea töö eest! Eneseväljandamisprotsess jätkub laupäeval, 10. septembril kl. 11:00 Ahja kultuurimajas. Tantsuõpetaja Khosro tutvustab kaasaegse tantsu olemust ja annab juhiseid selle juurde jõudmiseks kõigile huvilistele. Ja ärge öelge, et tants ei ole teie jaoks: kaasaegses tantsus on võimalik väljendada erinevaid tundeid, oskusi ja meeleolu. Nagu Tuglas julges avaldada oma lapse-ea mõttekujutlused, on igal ühel meist võimalik seda teha enesele sobivaimal viisil. Hea võimalus on jätkata ühise (ja samas oma enese) hingamise arendamist tantsus ...

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!