EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Hea sõbra jaoks on valla mu uksed ja mu hing

17. märts 2010, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

3. märtsi keskpäeval tähistas Ahja Tuglase muuseum oma viiendat tegevusaastat.  Unustustehõlma soikunud lastelaulud kõlasid taas Ahja muuseumis.

3. märtsi keskpäeval tähistas Ahja Tuglase muuseum oma viiendat tegevusaastat.  Sünnipäevapidu algas lasteaiapere ja koduste koolieelikutega ning sünnipäevameeleolu lõi Heino Seljamaa.  

Sünnipäevatrallis ja lauluhoos toimus aga miskit salapärast. Heino kohvris oli pikast reisiväsimusest uinunud üks ahvipoiss. Oh imet, kohvrit veidi paotades ilmus välja Eestis ainuke iserääkiv nukk - Jass. Laulumäng „Mängult ja päriselt“ haaras kaasa kõik sünnipäevalised ning kogus hoogu aina juurde. Julgemad said koos Heinoga lauluoskust proovida mikrofonis.            

Väikesed külalised said lisaks teada, et muuseum on koht, kus hoitakse mälestusi,  väärtuslikke esemeid ja fotosid. Ahja muuseum Tuglase sünnikohas populariseerib väikese Illimari tegevuspaiku, samuti kodulugu nii esemetes kui  meenutustes.

Muuseumi sünnipäevaks valmis väljapanek-meenutustekogu  „Muuseumi tegevus läbi viie aasta“. Heameel on tõdeda, et kogusse koguneb ikka tasapisi kodukandi väärtusi, esemeid ning üht-teist muudki põnevat.

Külalised tõid sünnipäevakingiks kaasa albumeid. Sünnipäeva fotod kogume samuti albumitesse ning need jäävad muuseumi arhiivikogusse. Küllike Niinemägi tõi kaasa lausa kolm albumit, need kajastavad aga Ahja maahaigla elu-olusid ning  sisaldavad pildikesi haigla algpäevilt.

Selgusid ka ristsõnade meisterdajad. Tasavägisel võistlusel pälvisid rahalise raamatupoe kinkekaardi Ille Rämmer ja Esta Pung Ahjalt ning  Herta Hiiend Mammastest.

...Kui sinu hoov on ka su sõbra õu, siis ükski soov ei käi sul üle jõu, kui põnevaks ja rikkaks tööpäev saab, kui sulle sõbrad külla tulevad!

Pokumaa  külastas väikese Illimari maad.

Kolmapäeval, 10. märtsil tähistasime majas lugemisaastat koos pokude,  lasteaialaste ja algklassidega.

Tunniajaline programm tutvustas pokumaa ideed, pokukoda ja  pokude tegemisi. Saime teada palju huvitavat Edgar Valterist ning sedagi, et pokumaal on hoopis teistsugused tähtpäevad, kui meil.  

Teisel tunnil said lapsed osa viltimise töötoast, kus kaasatoodud lemmikseebile sai ümber viltida rõõmsates toonides „kasuka“ ning pesemiskäsn „kaks ühes“ ongi kasutamiseks valmis...

Muuseum tänab kõiki häid inimesi, kes on olnud toeks viie tegevusaasta jooksul!

Teid on ikka päris palju!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!