EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Emadepäeva eel

3. mai 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Kogu pere turupäev museumi õues.
Ahja valla käsitöölistele ja ettevõtjatele on müügikoht tasuta. Kohamaksumus 2€, võimalus tasuda ka oma toodanguga. Kontakt ja broneerimine: 7970100, 56285787 E-post: ahja.info@mail.ee  Olete oodatud lahkeste kaupa pakkuma ja kaema!Laadahooaeg on alanud

„Laadad on need rahvaturud,
kuhu jooksvad teedeharud…“
H. Käo.

Eesootav nädalavahetus kutsub mitmele poole üle maakonna vaatama, suhtlema, kauplema suurematel ning väiksematel laatadel, turgudel, täikadel jm.

Värskelt renoveeritud Ahja muuseumi õuel on taas ellu kutsutud kogu perele mõeldud turupäevad, avalöök tehakse laupäeval, 12. mail algusega kell 12. Pakutakse talutooteid ja aiatarbeid; istikuid, puid ja põõsaid; näputööd ja küpsetisi - ühesõnaga kõike, mis sobib kevadesse. Ahja valla käsitöölistele ja ettevõtjatele on müügikoht tasuta, kaugemalt tulijad peaksid lunastama 2-eurose platsikoha.


Laadateemale on pühendatud ka maanteemuuseumi sellesuvine hooajanäitus. Foto: Riinu Räim

Laupäeval jätkab tuntud ja head traditsiooni Kanepi kevadlaat. Päevajuht Küla Karla ütleb avasõnad juba kell 9. Lisaks ostmisele-müümisele-vahetamisele kuulub laadaprogrammi lambapügamis-kiiruse demonstratsioon, üles astuvad kohalikud isetegevuslased, lapsed saavad hüpelda batuudil.

Ja muidugi on kõik laadalised oodatud läbi astuma maanteemuusemist, kus unikaalses vabaõhu-näitusekeskkonnas avatud hooajanäitus "Laadawärk" võimaldab piiluda rohkem kui saja aasta tagusesse aega, saada osa kauplemisest 1920.-30. aastatel ja meenutada ENSV defitsiiditralli. Lapsed saavad sõita päris ehtsa laadakarusselliga, ennustaja kõneleb tulevikust jne.

Järgmisel nädalavahetusel, 19. mail on teatepulk Vastse-Kuuste laada käes. Veriora külakeskuse platsil lüüakse kaubad letti 20. mail maitäikal. Menuka ettevõtmise korraldab Veriora Mõttekoda.
allikas www.polvamaa.ee
Vt jooksvalt infot Põlvamaa ürituste kalendrist.

Siin väike fotokokkuvõte turupäevast:
Emadepäeva eel kutsus pannkoogilõhn turulisi lehtlasse, kus Kullaketrajad Mari-Anne Kase ja Irja Saksing küpsetasid hõrgutavaid pannkooke, millel lisandiks Mari-Anne värskeltriivitud porgandi-mustsõstra täidis........ kes sai proovida, see teab, millest jutt!!!


Mis on üks turg ilma vanakraamita? Põnevust  pakkus Priit Trahv turupäeva vältel.

Kohal olid Peipsiveere sibulad ja värskehapukurk!

Pisike meelespealaud emadele.......

...selle kõrval käsitöömeister Helen - pakkudes ehteid kõigile emadele!


Ahja turupäevade algusaegadest kauaaegne sõber Annuka talu ka seekord koha sisse seadnud ning siin Ülo Sasi koos tütrega kaupa tutvustamas.

Tõrvaseep, kitsepiimaseep......searasva ja seebikivi baasil. Käsitööna valminud terviseseebid on pärit Haavastiku talust.

Siin ehe näide sellest, kuidas üks naabrimes õhtul juttu ajades teise naabrimehe turule tõi...... Kaasatoodud pruukost aga ülimenukaks osutus ning kaasa uuele laarile lausa järele pidi sõitma.   

Ettevõtlikud noored on Soopera talust peremees Janar Auri ja perenaine Margit Kala!
Kohalik turupäev on just selleks, et kokku saada, muljeid ja kaupa vahetada, omavahel tuttavaks saada ning ideid ja koostööd arendada. 
Kohtume siinsamas muuseumi õues 15. septembril, sügisesel turupäeval!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!