EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Atraktiivsus, konkurents ja elukvaliteet...

5. aprill 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

need on rakenduskava kaks toetusmeedet, mille alusel Põlvamaa Partnerluskogu juhatus kinnitas 28. märtsil 2011 a. Leader projektitoetuse saajad.


Avatud oli kaks toetusmeedet - meede 1 "Atraktiivsuse ja konkurentsivõime tugevdamine" ja meede 2 "Elukvaliteedi parandamine.
Seekordsel projektikonkursil domineerisid ka ahjakad tublisti kaardil.
Esimesest meetmest toetati:
*MTÜ Independent Active projekti mille raames käivitatakse
Eesti hobuste ja hobuajaloo väikemuuseum.
Teisest meetemest leidis rahastust kaks projekti:

*Ahja valla Tuglase muuseumi jätkuprojekt - aiaplaani teostamine.
*MTÜ AVARa jätkuprojekt 
- Ahja laululava elektritoide, laululava ja staadioni valgustus.

Muuseumi projekti taustast lähemalt: Ilus looduslik koht, muuseumi-  raamatukogu- ja apteegi aed on lagunenud ning riivab mahajäänuna Ahja südames silma. Oluline on külastajale korrastatud kogukonna üldkasutatavas ruumis turvalisuse tagamine, luues lisaväärtusena lastele õuesõppe ja vabaajaveetmise võimalused. Lapsevanem võib maja külastades turvaliselt oma võsukese õue kiigele või turnimispuule jätta, korralikus kinnises aias, suletud väravaga, ise samal ajal aknast silmates võsukese toimetamisi. Memm ja taat –eakas ahjalane on saanud võimaluse puhkepausiks igapäeva asjaajamiste käigus peatuda just siin - alevi strategilises punktis, kust jääb ühepalju maad kaupluse, perearsti, hambaravi, vallavalitsuse ja postkontorini. Ahjat väisavad ekskursandid saavad meeldivalt Illimari seltsis puhkepausi nautida. Tükike kodukanti on saanud paremaks, ilusama väljanägemise, esnduslikuma, turvalisema  kogukonnakeskkona...  
Projekti idee:

Hea ahjalane - tule avalda  oma nägemus ja arvamus, mis võiks olla Sinu, kui majakülastaja ja kohaliku elaniku arvates raamatukogu –  muuseumi aias!  Selline üleskutse ilutses Ahja avalikes käidavamates kohtades mõnda aega tagasi. Toimus mitu avalikku arutelu – mille tulemusena valmis Ahja Valla Tuglase Muuseumi Välisruumi Haljastusplaan. Plaani teostas ja tulemuse paigutas paberile OÜ Fio, rahaliselt toetas Põlvamaa Partnerluskogu ”Turismiinvesteeringute ettevalmistamise programmist ”.

Eesmärk - kasutada ja väärtustada oma aiaruumi, sidudes aleviku strateegilise punkti ühtseks tervikuks.

Tulemus - Ahja, Tuglase ja Illimariga seotud atraktiivne turismiobjekt. Eelkõige andis koos planeerimine võimaluse endi kujundatud elukondlik ja üldkasutatav väliruum korrastada selliseks, nagu me ise seda soovisime.

Projektist otseselt ja kaudselt kasusaajad: Heakorrastatud ja turvaline väliruum on lisaväärtus muuseumi, infopunkti, raamatukogu, internetipunkti, apteegi  külastajatele,  ahjakatele, meid külastavatele turistidele ...

Muuseumi ja raamatukogu ühine korrastatud mitmeotstarbeline väliruum on lisaväärtus õuesõppe propageerilisele, maja külastavatele peredele, toetab põlvkondadevahelist sidusust ühisettevõtmiste kaudu. Projekt toetab kohaliku algatuse edendamist.

Tutvustava kokkuvõtte koostas
Katrin Roositalu, muuseumi juhataja- majaperenaine

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!