EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Rockijõuk Laul Jätta paugutas ainult kuulikindlaid hitte läbi aegade

19. mai 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 2

18. mai tuulisel õhtupoolikul jõudis Kevadtorm otsaga Ahja laululavale. Mitte tankide ja lahingumüraga vaid kaitseväe ajateenijatest koosneva rockbändi Laul Jätta näol.


See unustamatu kolmveerandtund ja kümmekond esitatud lugu olid tõeliseks maiuspalaks igale muusikagurmaanile, keda pole jätnud ükskõikseks viimased nelikümmend aastat pop- ja rockmuusika maailmas nii meil kui mujal. Etteaste alguseks oli laulukaare alla üles rivistunud seitsmeliikmeline bänd, kust ei puudunud ka vasksete torude sektsioon.
Avalooks kõlas Gunnar Grapsi legendaarne "Imelik masin" erilises funki võtmes. Tundus nagu oleks laval omaaegne Chicago või Blood, Sweat & Tears. Vahemärkuseks, et seda Grapsi lugu on üritanud aegade jooksul järele teha ka mitmed Ahjal tegutsenud kooslused.
Edasi tuli Ivo Linna "Julge laul" e. "Sangar seiklusfilmis"; täiesti loomutruult kõlas ka Tõnis Mäe "Venus". Ja selle nn. bigbandi bloki vaieldamatu sedööver oli James Browni surematu "I feel good", mille ettekandes oli selline power, mis pani kuulajad-vaatajad kõik omamoodi loole kaasa elama ning erinevaid kehaosi võngutama. (Emil Rutikule ja Compromise Bluele on tõsiseltvõetav järelkasv olemas).
Edasi toimus isikkoosseisu väikene vähendamine ning järgnesid solisti poolt välja kuulutatud "karmi liini" lood: Steppenwolfi heavy metali hümn "Born to be Wild", Bluri "Song 2" ja üllatus-üllatus Metallica  "Fuel"! No mis sa oskad kosta?!

Tempo võeti mõnusalt maha tervitusalauluga kõikidele kaasvõitlejatele, aga mitte ainult. Ettekandele tuli Bob Dylani "Blowing in the Wind", mille omal ajal "kodustas" Kuldne Trio. Meile arusaadavas keeles kõlas "Hümn kiilaspeadele". Etenduse finaaliks oli kahjuks mitte "Lahinguväljal näeme, raisk",  vaid teine Metsatöllu hitt - Valter Ojakääru "Oma laulu ei leia ma üles"!
Hämmastas nii noorte meeste huvi aastakümnete taguste lugude vastu. Poiste endi sõnul nad just tahavadki teha sellist muusikat, mis kuulajas tekitaks rõõmsa äratundmise. Bändi tõeline profesionaalsus põhineb asjaolul, et nad kõik õpivad muusika alal erinevates õppeasutustes.

Siit väike nõuanne Teile noored mehepojad, kellel Teil seisab ees ajateenistus kaitseväes. Õppige pille mängima! Siis ei pea kaunil kevadisel ajal näod mustaks võõbatuna kaevikutes karglema ja mudas roomama, vaid sõidate rõõmsalt ringi, pillid kaenlas ja puhtad riided seljas ning lööte lugu-lustipilli nii kaasvõitlejate kui lihtrahva rõõmuks!
Ja veel. Te peate lihtsalt nägema, kuidas säravad tütarlaste silmad kui mundris mehi pillidega laval näevad! Suurem tänu kui lillede kinkimine, oli sõdurpoistele kontserdi lõpus lava ees vonklev tütarlaste rivi, kes kõik tahtsid staare kallistada ja nendega koos pilti teha.

Rein Muuga
rockisõber

Elamuse sai kätte ainult kohaletuleku vaeva eest, ei sentigi rohkem.

Kommentaarid: 2

Piret
24. mai 2011

Hariv ja humoorikas! Rein,vahedat sulge!

Katrin
25. mai 2011

Põnev ja hariv tõesti. Huvitav, kuidas Rein on hoidnud vaka all oma andeid.... Alguse sai meie koostöö eelmise aasta jõulude ajal, kui apteegimaja töötajad ühiselt Valla Teabelehes jõulumõtisklusi jagasid...

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!