EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Mooste-Ahja sõpruskohtumine

29. oktoober 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Noorte koolivaheaja sisustamise peale mõtles Mooste kultuurispetsialist Maret Aruoja juba varakult,

kui esitas ideekavandi Kultuurkapitalile, millele sai ka positiivse vastuse. Eesmärk oli kahe naabervalla Mooste ja Ahja noorte kahepäevane sõpruskohtumine.

 Esimesel päeval olid ahjakad Moostes külas, teisel päeval oodati moostekaid Ahjale. Tegemist oli kahe omapärase tutvumiskäiguga. Pealelõuna Moostes sisustati huvitava meisterdamistoaga Annely Piirisilla juhendamisel, tervisesalati, saiade ja tantsuliste mängudega.

 Ahjal algas teine päev Tuglase muuseumis, kus muuseumi juhataja Katrin Roositalu tegi sissejuhatuse, et suunduda Illimari radadele. Edasi jätkus päev Ahja noortekeskuses, kus  Oriflame kosmeetikat tutvustas Maia Päike, kes lisaks ka praktilisi näpunäiteid jagas (nt. hoiatas ta vananemisvastase kreemi kahjulikkuse eest noorele nahale!)

Moostes rääkis  tervislikust liikumisest ja juhendas tantsusamme oma ala proff Maret Aruoja. Ahjal tantsiti noore algaja tantsuõpetaja, 9.klassi tüdruku Astrid Rosenbergi juhendamisel.

 Mängiti veel piljardit, pinksi, uudistati niisama ning küpsetati ühiselt pannkooke.  Ahjal olid noori  vastu võtmas Ahja noortekeskuse vabatahtlikud Anne Rosenberg ja Kadri Mahla.

 Moostest jääb mälestustesse  ka  õunamoos, mis vastuvõtule palju kodust hõngu lisas.

 Ahja  neidudele  tehti ettepanek võtta osa  missivõistlustest, mis toimub Moostes 18. novembrill kell 17.00. Sõbralik koostöö naabervaldade vahel jätkub kindlasti.

 

Fotod: Katrin Roositalu

Kadri Mahla,  Ahja Avatud Noortekeskuse vabatahtlik

 

Noorsootöö kvaliteedi hindamise käigus Ahja vallas tehtud ankeetküsitlus noorte ja lapsevanemate seas andis teadmise, et Ahja vallas on noortesõbralik keskkond. Põlvamaa Noortekogu korraldatud noorsootöö valdkonna tunnustamisel laupäeval Mooste Folgikojas nimetatigi Ahja KOV noortesõbralikumaks Põlvamaal. Tiitliga kaasnes rändkarikas ja maavanema tänukiri.
Tunnusutus annab hoogu edasi liikumiseks ja parendusvõimaluste otsimiseks.   
              
Allikas: Ahja Avatud Noortekeskus

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!