EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Teeme ära 2010 Ahjal

3. mai 2010, ahja muuseum, Kommentaarid: 2

Tänavu võttis talgutegevusest osa 2 Ahjal registreerunud ettevõtmist:
 Ahja surnuaiale viiva allee korrastamine, mille eestvõtjaks Juta Otsa, MTÜ AVAR liige, talgukood 10041520.
Kivimaja Külaplatsi talgud, mille eestvõtjaks Katrin Roositalu, külaseltsi liige,
talgukood 10041615.

Allee korrastamise eesmärk ja hüvang oli korrastada ajalooliselt oluline, endine pimehärra rada surnuaiale, mida kasutab alevikurahvas praegu jalutamiseks ja samuti surnuaiale minekuks. Talgutöödeks  võsa saagimine, okste korjamine ja põletamine, põhiline töö ongi ikka võra raadamine. Kaasa oli vajalik võtta töötegemiseks vajalikud kindad, väikesed saed, kirved, aiakäärid. Väike piknikukorv  millega hiljem kiigeplatsil maha pidada ühine piknik. Oleme talguteks saanud natuke toetust ka lihatsehhist.
Vaata talgutegemisi siit:
http://nagi.ee/photos/kugur/sets/262837/ 
Külaplatsi talgute eemärk ja hüvang oli külaplatsi taastamise heakorra ja eeltööd, teeveere puhastamine prahist. Talgutöödeks võsaraiumine, riisumine, prahi koristamine, okste saagimine jms., istutasime platsi servale väikesed kased, hekiveere koristasime tanklani juba teisipäeva õhtul. Kaasa tuli võtta suuri prügikotte, labidas, reha, kirves võsa raiumiseks, saag. Talgud olid väldanud juba  terve nädala õhtuti, reedel kogunesime lõunapaiku, et kasutada ära ilusat ilma ning püüda laupäevaks kõik korda saada.
Õhtuks, kui lõpuks töödega ühelpool,  süütasime kokku kogunenud prahihunniku ning wolbrituli - tänuõhtu võis alata. Külaseltsi algatust on toetanud Ahja lihatsehh ning Põlva Tarbijate Ühistu kopsaka motivatsioonikorviga. Aitähh Teile!
Külaseltsi tegemisi saad vaadata siit:
http://nagi.ee/photos/katyroos/sets/263031/  

Kommentaarid: 2

Juta
5. mai 2010

Suured tänud kõigile talgulistele, tööd sai tehtud hulgi. Põlva poolt on väga ilus tulla, teeäär on puhas, hoiame seda ka edaspidi sellisena.Surnuaia allee hoiame suvel niidetuna, et uuesti võsa ei saaks kasvada ja ootame ideid, kuidas seda edaspidi rohkem kasutada.

Kreet
5. mai 2010

Olete endiselt tublid ahjakad...olen teispool Soome lahte teie üle uhke!!! Võin jätkuvalt soovitada sõpradele-tuttavatele (kes liikudes Tartu-Räpina maanteel soovivad vahepaetust teha )minna tutvuma Ahja muuseumi ja kõige sellega seonduvaga. Kreet Niinemägi

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!