EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Ahjakate Eurovaagen ja mobiilne male...

31. mai 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

27. mail toimus Põlva Päevade raames isevalmistatud motoriseerimata sõidukite mäest laskumine, mis leidis aset Põlvas Kesk tänaval. Laskumas käisid ka Ahja poisid Karl Kääriku juhendamisel. Ahjakate  sõiduk“ Eurovaagen“ veeres kõige kaugemale....Sõiduki  tuunimine ja Põlvas osalemine sai teoks tänu noorteomalagatusfondile (NAF). Raha selleks tuli ESF-lt ( Euroopa Sotsiaalfond) läbi Ahja Noortekeskuse projekti.  Tehnikahuvilised poisid Arles Rosenthal, Mikk Seene, Tony Suurtee ja Magnus Aarna taotlesid 118 €, mis katsid tuunimise ja sõidukulud Põlvasse.  Tänu nende poiste  ja juhendaja Karl Kääriku ettevõtmisele, sõitis Põlvasse  siirast huvist  meie poiste sõiduki vastu, veel mitukümmend kohalikku poissi kaasa elama ja toetama. Loomulikult saadi lisaväärtusena   kaasa elada ka pakutud kultuuriprogrammile.

Karl Käärik oli juhendajaks ka suurte malenuppude ja mobiilse malelaua meisterdamisel. Idee oli nõnda huvitav, et Karl  jäi kiiresti nõusse poiste juhendamisega. Projekti kogumaksumus oli 500€, millega osteti materjalid ja töövahendid. Seegi toetus oli ESF-lt Ahja Noortekeskuse kaudu. Poiste kiituseks peab ütlema, et töö valmis vähem kui kahe kuuga. Eesmärk oli Ahja perepäevaks valmis saada.

Avamängu mängisid noor maletaja  Hannes Kraavi ja  Ergo Kaldjärv. Projektijuht oli Erlend Alasild, meeskonda kuulusid veel Mikk Seene, Heiko Paal, Erko Lillemäe, Sander Kamenik, Gregor Jürgenson, Rasmus Puur ja Urmot Rosenberg.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!