EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Ahja Avatud Noortekeskuse tagasivaade lõppevasse 2011.a. aastasse

13. detsember 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Tänavune aasta on olnud huvitav ja edukas valla noorsootöömaastikul. Aasta algul andsime  esimest korda välja tiitlid  Aasta Noor, Aasta Noorte Sõber ja Aasta Noortesõbralikum Tegu.Esimesed tiitlikandjad on Renar Kihho, 


Alar Osik


ja MTÜ Kultuuriselts Aya Häärber, kelle algatusel korrastati Ahja rand. Aeg on mõelda tänavustele tublidele tegijatele, et vabariigi aastapäeval taas tiitleid jagada.


14.oktoobril tähistas noortekeskus 10.sünnipäeva, seega oli Ahjal üks esimesi noortekeskusi Põlvamaal. Kui aastal 2001 oleks välja antud noortesõbralikuma valla tiitel, siis oleks võinud selleks olla Ahja vald. Idee algatajad ja käimalükkajad olid Juta Otsa ja Kadri Ugur. Üks tollaseid noortekeskuse külastajaid oli Kadri Mahla, tänane noortekeskuse vabatahtlik. See on hea näide,  et noor naaseb koju tagasi, kui tal on häid eduelamusi siit kaasa võtta.


Noortekeskust külastab päevas 25-30 noort, see on 10%  kogu valla noortest. Tänavu saime  osta keskusele õhksoojuspumba, nüüd on ruumid  meeldivalt soojad. Uue aasta prioriteet on saada soojad põrandakatted. Ostsime ka uue elektripliidi, Wii mängukonsooli, karaokefunktsiooniga DVD mängija, uue arvuti noorsootöötajale. Rõõmuga võtame  annetajatelt vastu ühe töökorras kasutatud arvuti. Oleme käinud noortega noortekeskuste suvepäevadel Mesipuu talus, Saadjärve ääres,  Aura veekeskuses, Lõunakeskuses  uisutamas, Urvaste liikluslinnakus, Tamula järve ääres, Mikitamäe omakultuurifestivalil, Ahhaa keskuses, Kassioru puhkemajas.

 Mul on väga hea meel, et viisime läbi noorsootöö kvaliteedi enesehindamise. Põlvamaal on selle suure töö teinud  kolm omavalitsust – Põlva linn, Räpina ja Ahja. See oli väga vajalik samm, et kaardistada meie vallas olemasolevad ja toimivad võimalused noortele ja luua uusi. Tänan väga kõiki lapsevanemaid ja noori, kes ankeetküsitlustele vastasid. Kindlasti muutuvad küsitlused regulaarseks ja sagedasemaks. Palun leidke alati mõni hetk aega vastamiseks, sellega aitate kaasa arengule, teie kõikide mõtted on väga olulised ja vajalikud.

 Välishindajad - Siiri Põldsaar Valga Maavalitsuse noorsootöö peaspetsialist, Janika Usin - Põlva Linna kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist, Kaja Ainsalu – Euroopa Noored Büroost ja Janika Palm – Eesti Noorsootöökeskuse  esindaja tutvusid meie sisehindamise tulemustega ja viibisid ühe päeva meil külas, mille põhjal  andsid omapoolse hinnangu ja tegid abistavaid ettepanekuid.

Hetkel käib veel tagasiside analüüs, tutvustan saadud tulemusi noortele noortekeskuses 28.detsembril ning  valla asutuste juhtidele 27.detsembril.

Saadud ankeetvastustest selgus, et Ahjal on noortesõbralik keskkond. Tulemused omakorda julgustasid esitama Ahja OV Põlvamaa Noortekogu korraldatud konkurssile „Noortesõbralikum Omavalitsus 2011“.


Novembri algul Põlvamaa noortekonverentsil võttiski vallavanem Mart Vardja vastu noortesõbralikuma omavalitsuse tiitli, millega kaasnes  rändkarikas ja maavanema aukiri.

Tunnen siirast rõõmu tublide ja tegusate noorte üle. Tänavusel valla tunnustamisüritusel võtavad Ahja  vallavanema tunnustuse vastu  Signy Aarna, Argo Vals ja Ahja noorte jalgpallivõistkond. Soovin kõigile  rahulikku jõuluaega ja tegusat uut aastat, noortele  julget väljaütlemist ning aruteludes osalemist.Tänan kõiki toetajaid ja noortekeskuse sõpru.

Noortekeskusse ootame ikka vabatahtlikke abilisi, kes soovivad noortega tegeleda, oma oskusi jagada ja huvitegevust juhendada.  Tänan väga Kadri Mahlat ja Anne Rosenbergi, kes panustavad vabatahtlikena noortekeskuses oma aega noortele.

Piret Palm

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!