EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel...

25. veebruar 2012, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Juba teist aastat järjest edastab Ahja noortekeskus erinevate teavituskanalite kaudu üleskutse märgata meie noori, nende tegusid ja sõpru. Me näeme küll iga päev igasuguseid tegevusi ja tegusid,  kuid kas me ka märkame? Just, kas me märkame endi ümber tublisid, keda võiks meile kõigile tähtsal päeval meeles pidada? Sõbralikku toetust, tänu ja tunnustust jagada, ei maksa ju suurt midagi, kuid vahel võib kulla hinna üles kaaluda. MEIE NOORED on MEIE hindamatu VÄÄRTUS.  


Rahvas ootab lipu sissetoomist aktusesaali

Lipud toovad sisse Ahja rühma Noorkotkad Alari Pärnamets ja Rasmus Puur, assisteerivad kodutütred Angela Puur ja Katriin Kottisse.

Kõlab Eesti Vabariigi hümn

Volikogu esimees Olev Lilleorg ütleb avasõnad ning tervitab vabariigi sünnipäeval

Õhtujuhid Hannela Kiho ja Laura Saks

Noortekeskuse juhataja Piret Palm kuulutab välja tänavused tiitlisaajad. Tiitleid annavad üle eelmise aasta Aasta Noor Renar Kihho ja Noorte Sõber Alar Osik.

TÄNAVUSED LAUREAADID:

* Aasta Noor  2011 -  ASTRID ROSENBERG
Sellel aastal ei pakkunud Astridile keegi konkurentsi!
Astrid on 9. klassi tüdruk, kes tuli meie kooli viiendasse klassi. Oma tantsutruppi on ta juhendanud ka juba 5 aastat. Sellel aastal osales ta ka Koolitantsul. Ta on kohusetundlik, alati sõbralik ja abivalmis. Kandidadi esitaja kirjutab: ta tegeleb palju noortega, teeb discosid ja mänguõhtuid. Eelmisel aastal võitis Põlvamaa Moemissi tiitli.
*Aasta Noorte Sõber 2011 - KADRI MAHLA
Kuna Kadri viibis õpingutel Tallinnas, siis tuli tänukirja vastu võtma tema isa, Viktor Mahla.
Kadri on Noortekeskuse vabatahtlik 2011. aasta märtsist. Ta alustas vehklemistreeninguid, tõi Ahjale oma treeningukaaslased, kes korraldasid kahel korral oma vehklemist tutvustavad esitlused. Alustas pinksi treeninguid ja MoNoõpinguid. Praegu teostab Ahja vallas mobiilset noorsootööd. Noorte lauatennise mängijatel on tõusnud mängu kultuur ja on saadud juba mitmeid häid tulemusi maakonna võistlustel. Esitajad on kirjutanud: minu arust on Kadri noorte seas kõige aktiivsem, temaga on hea vestelda ja asju arutada. Küsib noorte arvamust ja võtab ideesid kuulda, väga sõbralik inimene on. Ta teeb ka väga head pinksi trenni.
* Aasta Noortesõbralik Tegu 2011 - AHJA MISJONIKESKUS, NOORTELAAGER NORRAKATEGA, korraldajad Rein ja Jana Laaneser.
 Tiitlitele pakuti Ahja Õpilasmalev, staadionivalgusti, Ah-Ja pubi avamine, Ahja Misjonikeskuse korraldatud suvised kohutmised välismaa noortega. Häälte enamusega valiti laureaadiks Ahja Misjonikeskuse Noortelaagrid. Ahja Misjonikeskus on korraldanud suviseid kohtumisi ameeriklastega juba aastas 1994. Sealsed korraldajad Rein ja Jana Laaneser toovad killukesi suurest maailmast väiksesse Ahjasse. Kohtumised on alati väga rahvarohked ja meelepärast tegevust on leidnud kõik.

Tänuväärne on Astridi ema Anne Rosenbergi panus vabatahtlikuna Ahja Noortekeskuses.

Ahja rühma Noorkotkad ja Kodutütred lipuvalved

Pidulikkust sündmusele lisasid kohalikud kollektiivid ja üles astusid solistidEsimest korda astus lavale Ahja rütmigrupp Rita Lutsari juhendamisel

Solistid Keithy Pallandi ja

Sirli Kooskora

Kooli algastme koor

juhendaja Mare Kurvits.

Vastuvõtulaud pidulistele ootas noortekas. Noorte omavalmistatud piduehtes suupistelaud hapukoorekamakoogiga.
Edasi sujus pidu ansambel "Lihtsad poisid" saatel. Kes on huvitatud fotodest, siis need on saadaval muuseumis ja kultuurimajas arhiivis.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!