EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

26.03.2007 Eestimaa eripära

26. märts 2007, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Eestimaa eripära on hoidiste valmistamine. Laupäeval 24. märtsil Viljandimaal Olustveres toimunud II üleriigilisel hoidistemessil osalesid väiketootjad ja kodukandi liikumise esindajad paljudest maakondadest.Põlvamaad esindasid Ahja naised. Messiboksis pakkusid Ahja kandi hoidiseid Irja Saksing ja Piret Palm. Kuigi kurdeti, et vastu kevadet mooside riiulid hõredaks jäänud, oli põnevat kaasavõtmiseks küll. Ellen Lõbu  hoidistest pälvis enam kiidusõnu tikri-porgandimoos ja seeneseljanka, mille kohati arvati, et mõnusalt kodune. Irja Saksingul tuli avaldada oma seenehoidise ja seenekotletide retsept. Maitsev oli ka Irja rabarberi-apelsinimoos. Piret Palmi hoidistest tekitas kõige enam elevust sibulamoos ning õunamahlas hautatud ja kaneeliga maitsestatud hapukapsad. Mitmel korral tuli kirjutada meil väga levinud ja tüütuseni tehtud vale kirsisiirupiretsepti.

Mess näitas, et nutikaid  ideid  on koduperenaistel märksa rohkem, kui suurtootjatel. Eestimaal ei kao hoidiste valmistamise traditsioon. Päeva teisel poolel toimunud seminaril arutati võimaluste üle, kuidas aidata väiketootjat hoidiste turustamisel ja kuidas arendada kulinaariaturismi.

Messi kõige põnevamaks hoidisesks hindas publik punasest sõstrast, apelsinikoortest, ingverist ja tšillipiprast keedetud moosi. Praegune toidutrend maailmas soosib süüa tuliseid, pipraseid moose lihatoitude kõrvale.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!