EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

17.08.2006 Tassikeste pajatused Ahja muuseumis

17. august 2006, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Kersti Raidmaa- Suumann, kes ise ka ei oska öelda, mis kombel sattunud väga heasse kontakti lõuna eestiga,  on Põlva maakonnale maalinud kümme aastat suveniire ning Ahjale elama tulnud viis aastat tagasi. Viis aastat läks aega, et kohalik käsitööring teda üles leiaks ning tema käe all uusi oskusi omandaks.

.  Kui juba omavahel kokku saadud, tekkis huvi, mis Kersti linnas teeb, millist kunsti seal arendab. Kui ta rääkis oma rahvaülikooli kunstimaalijate huvigrupile, et meil on üks ports naisi, kes tahaks teada, mis linnas tehakse, siis olid kõik rõõmuga nõus andma näitusele  oma isiklikud maalitud esemed.  Igaüks tõi oma kodust just sellised portselanid, nagu ta arvas, et sobivad Ahja muuseumis väljapanekuks. “Kunstnikud” igapäevaelus erinevatelt elualadelt koduperenaisest spetsialistideni peegeldavad oma sisemist ilu portselanmaalis. Iga emotsioon on kordumatu ja ainulaadne. Pajatused jäävad avatuks 1. oktoobrirni.

Laupäeval, 26.  augustil on muuseum avatud ja ootab külla Ahja kooli vilistlasi ning kõiki huvilisi, kes sellel päeval siinkandis. Võimalik tuua konkursile kohale töid ja esemeid.

Muuseum kutsub koostööle kõiki Ahjalasi, kes siin sündinud, siit pärit  või siin kunagi elanud, inimesi kellel on paikkonnaga seotud mälestusi või meelde jäänud just ahjakatele iseloomulikke traditsioone, kombeid; koduloolisi ülestähendusi; legende kohalikust puust, talust, kohast, kivist või maastikust; vanu fotosid koos seletuskirja-jutukesega, juurdekuuluva looga; Ahjaga seotud dokumente ning esemeid jpms.

Sellega seonduvalt kuulutab Muuseum välja koduloo-teemaliste tööde konkursi. Konkurss toimub erinevates eelpool nimetatud kategooriates.  Tööde esitamise tähtaeg 30 november 2006 Koostöö tulemusena kogume kokku ja talletame Ahja muuseumis kohaliku kultuuri- ja ajaloomälestused, säilitame esiisade-emade lugusid, legende, dokumente jne. Tööd saata meilitsi ahja.info@mail.ee

Tööd CDl ja  paberkandjal võimalik saata postiga  ning esemed juurdekuuluva looga tuua kohapeale aadressil : Ahja valla Tuglase muuseum, Tartu mnt. 21, 63701 Põlvamaa

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!