EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

16.10.2006 Õpime kogu elu

16. oktoober 2006, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

06. – 13. oktoobrini tähistatakse ülemaailmselt täiskasvanud õppija nädalat- TÕN. Üritus kandis järjekorranumbrit 9, mille moto oli: isiksuse igakülgne areng ise tegemise kaudu.Selle nädala raames toimus mitmeid huvitavaid ja meeldejäävaid üritusi, millest oli kutsutud ka osa saama Ahja eakate käsitööring “Kullaketrajad”. Avaüritus toimus 06.10 imposantses Jõhvi kultuurimajas. Kohtuti haridusminister Mailis Repsi, näitleja-lavastaja Jaanus Rohumaa ja teiste huvitavate inimestega. Tunnustati parimaid õpijaid-õpetajaid vabariiklikul tasandil koos tervituskohvi ja banketilauaga.

            12.10 koguneti hotell Pesa kunisse konverentsisaali. Sissejuhatuse tegi  KEA Õppekeskuse eestvedaja Tiina Kalvik. Tehti teatavaks Põlvamaa parimad õppijad ja koolitajad. Nende hulka kuulus ka kullaketraja Mari-Anne Kase.Teda olid toetamas ringikaaslased ning juhendaja Piret Palm. Kingiti lilli ja meeneid. Väga huvitava ettekandega esines psühholoog Terje Paes. Saime kuulmismeelele lisaks näha maalilisi slaide Meenikunno rabast. Istusime ühise kohvilaua ümber ning üritasime osa võtta viktoriinist.

            Juba eelmisel päeval kaunistasid kullaketrajad Ahja Misjonikeskuse sügisvärvidega. Ja 12.10 õhtuks kaeti pidulik kohvilaud. Oodati lektorit Põlvast ning kohalike rohket osavõttu. Oli ju samas võimalik kunstnik Kersti Raidma -Suumanni juhendamisel õppida tundma värvide maailma ja isetegemise läbi midagi luua. Taas rääkis Terje Paes väga haaravalt ja veenvalt õppimise vajadusest. Jäi kõlama mõte Hiina vanasõnast, et ka tuhande miili pikune teekond algab esimesest sammust. Olgem varmad seda tegema!

            Aitäh  psühholoog Terje Paesele innustuse eest!

            Kullaketraja Irja Saksing.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!