EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

TÕNi nädal Ahjal

21. september 2010, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

Elukestva õppega eluterve mõtlemiseni....
Tänavu, XIII korda toimuv TÕNi nädal kannab alapealkirja "Õppimine seob põlvkondi":
Igal aastal kuulutatakse täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames välja aasta õppija, aasta koolitaja, aasta koolitussõbralikum organisatsioon ja aasta koolitussõbralikum omavalitsus. Sel aastal esitati tunnustamiseks 193 kandidaati üle Eesti. Kes saab auväärse tiitli endale tänavu, selgub TÕN-i avaüritusel 8. oktoobril Moostes Põlvamaal 
Soovist osaleda avaüritusel anna teada kuni 30. septembrini Jutale vallavalitsuses või Katrinile muuseumis, katsume transporti ühildada.


Masu õpetab märkama ja kuulama. Majandusbuumi töistes argiaskeldustes polnud ju aega vanaemade-vanaisade vana aja pajatusi kuulata või jõuda tähele panna, millest su 15-aastane poeg oma sõpradega räägib. Tean oma kogemustest – õppimine seob põlvkondi. Või astu koduteel raamatukogust läbi ja küsi uuesti just seda raamatut, mis kooliajal kohe üldse ei meeldinud. Loed ja üllatud jälle. Tunnistust sellise õppimise eest ei anta, aga hingel hakkab helgem ja pilk on ühtäkki avaram.
Rõõm on tõdeda, et ahjakad löövad täiskasvanukoolitustel agaralt kaasa.  Kas reguleerime tööalaseid oskusi või laseme loovusel voolida ja kujundada käelisi tegevusi. Kõike ikka selleks, et avastada ja õppida juurde midagi uut. 
Tänavu TÕNi nädala raames on võimalik osaleda töötubades, kus saab harjutada käelist tegevust, praktiseerida iluvaldkonnas ning vaadata, mida teised teevad. Töötubades osalemine eeldab: etteregistreerimist ning et esindatud on erinevad põlvkonnad, loominguline lähenemine on lubatud!

* 11. oktoobril KLAASVITRAAži töötuba kell 18.00-20.00 raamatukogu ruumides. Kursuse juhendaja Mati Kirotar Räpina VHÜ.

* 13. oktoobril Õppereis Otepääkanti. Külastame vaibavabrikut, tutvume tehnoloogia ja tööprotsessiga, vabrikupoest on võimalus enesele vaip soetada. Tutvu eelnevalt kodulehel http://www.oteks.ee/ 
Väljasõit kell 12.00 apteegi eest parklast.

* 14. oktoobril ILUKOOLITUSe praktiline töötuba kell 16.00-18.00 muuseumi ruumides. Praktika ja näpunäited kohapeal modellil. Osalejate vahel lähevad loosi pisikesed kingitused.  Õpituba juhendab Külli Püü.   

*18.oktoobril algusega kell 18.00 kohtumine Roy Strideriga noortekeskuses. Roy Strider on ans. "Vennaskond" kitarrist ja raamatute "Minu Mongoolia" ja Himaalaja juttude" autor.

Töötoas osalemise soov edasta muuseumisse Katrinile või noortekasse Piretile! 

 Helista 79 70 100 või meili   ahja.info@mail.ee


Mis toimub Põlvamaal teistes kohtades, vaata siit: http://www.polvamaa.ee/index.php?page=3043&

TUNNUSTA! Märka enda kõrval tublit inimest või organisatsiooni ja esita ta tunnustamiseks! Kandidaate aasta õppija, koolitaja, organisatsiooni ja omavalitsuse tiitlile sai esitada 15. juunini 2010 aadressil: www.andras.ee/tunnustamine  Kui tänavu jäi sul silma mõni hakkaja ning mingil põhjusel tunnustamiseks esitamata, siis ära muretse, järgmisel aastal on see võimalus uuesti.

LOE: Ilmunud on uus ajakirja „Õpitrepp” number. Seda ja eelnevalt ilmunud numbreid saab lugeda kohalikus raamatukogus ja internetiaadressilt: www.andras.ee/opitrepp.

VAATA: saadet „Tagatargemad” laupäeviti kell 18.00 ETV-s, kordus esmaspäeva hilisõhtul ja kolmapäeviti kell 16.00, ETV 2-s kordussaade reedeti kell 16.45. Saadet saab hiljem vaadata ETV koduleheküljelt: http://etv.err.ee/arhiiv

KUULA: „Huvitajat” reedel kell 10.00 Vikerraadios. Saadet saab hiljem kuulata: http://vikerraadio.err.ee/kuulaarhiiv. „Ainult täiskasvanutele” teisipäeviti kell 11.10 Raadio Neljas, http://r4.err.ee/rukuulaarhiiv.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!