EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum

Kust sai Härgjärv oma nime.

23. mai 2011, ahja muuseum, Kommentaarid: 0

See oli õige vanal ajal, kui veel härgadega maad künneti.

Minu vanaisa oli siis veel poisike, kui see lugu oli juhtunud, aga siiski nii vana, et veel seda selgesti mäletab. Lugu algas järgmiselt.
Oli kuum sügisepoolne suvepäevakene. Päike paistis, kõrgel õhus lendlesid linnud, liblikad ning kärbsed ja putukad. Sulane, kes alati oli kündnud härgadega, oli läinud ise lõunale ja jätnud härjad põllule ning pandnud poisikese juurde valvama. Härgadel hakkas kuum, nad vehlesid sabadega ja trampisid jalgadega. Poiss oli jäänud kraavikaldale tukkuma ja härjad selle aja sees pistsid kiini ning - egas loomal aru peas ole, nad jooksid suure kiiniga ühte laukasse ja uppusid. Nüüd asetseb see laugas Ahja vallas Mustakurmus, see laugas või soo on nüüd juba kinni kasvanud, ainult mõned üksikud mälestused on järele jäänud.

ERA II 241, 86/7 (5) < Võnnu khk., Ahja v., Kärsa k., Jaani t. - Erna Saliste, Ahja algkooli õpilane < isa Jaan Saliste, 42 a., ema Anna Saliste, 42 a., vanaema Liis Saliste, 72 a., vanaisa Karl Kristjan Saliste, ? a. (1939) Sisestas Eva-Kait Kärblane 2001, redigeeris Mare Kalda

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri
Voog. Tee ise koduleht!