EST RUS

Ahja Valla Tuglase Muuseum


…“ Väike Illimar, kaua olen ma sinust eemal olnud ja su peaaegu unustanud. Kuid nüüd sattusin ma jälle neile maile, kus sa kord muiste liikusid…

…Ja nii oli õnnelik ka su elu ses nüüd juba olematus majas olematu järve kaldal. Pane käed silme ette ja tuleta meelde! Sule kõrvad ja kuulata! On nagu kohiseks kuldne jõgi kauguses…”. Fr. Tuglas “Väike Illimar”


Soovid siseneda "Väikese Illimari" maailma?

Varu omale veidi aega, et uurida Fr. Tuglase kirjandusromaani „Väike Illimar“. See on viie-kuueaastase poisi arenguromaan, taustaks olukorrad, milles autor lapsena elas, aluseks autori lapsepõlveelamused.  Võid üllatuda, kuivõrd maaliliselt sinu ette kerkib saja aasta tagune mõisaaegne Ahja miljöö koos tolleaegsete  tegelastega…

Toredat  äratundmisrõõmu Ahjal, "Väikese Illimari" radadel.
2. märtsil 1886. aastal sündis Friedebert Tuglas Tartumaal Võnnu kihelkonnas Ahja mõisas puusepa Jüri Mihkelsoni peres. Ahjal möödusid poisikese esimesed eluaastad. Kõige rohkem on Tuglas oma lapsepõlvemälestusi jäädvustanud raamatus Väike Illimar ja tänu sellele tuntakse Ahjat väikese Illimari maana.  Muuseum taasavas oma uksed külastajatele 2.märtsil 2005. aastal raamatukogu teisel korrusel. Kujundatud ruumiline ekspositsioon on sissejuhatuseks väikese Illimari paikade külastajatele ja Ahja mõisa elu-oluga tutvujatele.
2005.aastal sai alguse muuseumi hoovis kivisõle ehitamine. See on koht, kuhu oma käega kivi asetades ei jäta sind maha õnn ja armastus.
Muuseum pakub muuseumitunde õpilastele; muuseumis ja muuseumiaias on võimalik pidada koosviibimisi.

Ahja Valla Tuglase Muuseum on Eesti kirjanike muuseumite ühingu liige       

http://www.kirjanikemuuseumid.ee/                                


Voog. Tee ise koduleht!